Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,

 

niestety, wirus nas nie opuszcza, a sytuacja epidemiczna miast się polepszać, ulega (przynajmniej chwilowo) pogorszeniu. W tej sytuacji z ogromnym żalem przekazuję Państwu (w zakładce IV Kongres) list  Komitetu Organizacyjnego Czwartego Kongresu Badaczy Wieku Osiemnastego, przekładający Kongres na rok 2022.

Decyzję tę podjęliśmy po głębokim namyśle, uznając, że nie jest to spotkanie jak inne, które można przeprowadzić w formie on-line, ale swego rodzaju święto Badaczy wieku osiemnastego, którzy powinni móc spotkać się osobiście, podyskutować z sobą nie tylko na sali konferencyjnej, ale i w kuluarach, wreszcie, nie bójmy się tego powiedzieć, także pobiesiadować w uczonym gronie. To wszystko nie byłoby możliwe ani w internecie, ani w reżimie sanitarnym.

Pozostałe działania Towarzystwa toczą się jak zwykle. Zarząd działa w starym składzie na podstawie Ustawy z dnia 19 czerwca 2020 (Tarcza 4.0). art. 28 i regularnie odbywa posiedzenia. Zbierane są materiały do kolejnego Biuletynu, ocenie poddawane są prace zgłoszone na „Konkurs na najlepszą rozprawę doktorską dotyczącą dotyczącej szeroko ujmowanego osiemnastego wieku”. Towarzystwo objęło także opieką logistyczną organizowane przez Pracownię Literatury Oświecenia IBL PAN spotkania Z warsztatów badaczy oświecenia, o których regularnie Państwa zawiadamiamy i na które zapraszamy.

 

Mając nadzieję, że jednak wkrótce sytuacja zacznie się poprawiać, życzę Państwu i Państwa Bliskim zdrowia i sił, by przetrwać te trudne czasy.

 

Łączę wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia

 

Anna Grześkowiak-Krwawicz

           Prezes PTBnWO

 

 Zmiana terminu IV Kongresu Badaczy Osiemnastego Wieku w Toruniu

Polskie Towarzystwo Badań nad Wiekiem Osiemnastym

  1. pl
  2. en
  3. fr
22 marca 2021

Adres korespondencyjny:         

ul. Nowy Świat 72

00-330 Warszawa       

pok. 125

 

NIP: 525-19-67-452

e-mail: kontakt@ptbnwo.pl

Sekretarz Generalny:

Piotr Skowroński

e-mail: piotr.skowronski@lazienki-krolewskie.pl

Kontakt w sprawie Biuletynu:

e-mail: biuletyn@ptbnwo.pl

Skarbnik:

Piotr Ugniewski

e-mail: p.ugniewski@uw.edu.pl 

 

© 2018 . Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: kapary.com